Ο επίσημος ιστότοπος του σχολείου μας

Εκπαιδευτικό υλικό

Πρακτικό Αξιολόγησης προσφορών

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Λάλα, 07/04/2017

Αρ. Πρωτ.  83

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ Δ.ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΗΛΕΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΛΑΛΑ

????.

Ταχ. Δ/νση: ΛΑΛΑΣ

Τ.Κ. – Πόλη:            27066 Λάλας

Τηλέφ.    : 2624041201

ΦΑΞ        : 2624041201

Email       : mail@gym-lala.ilei.sch.gr

Πρακτικό Αξιολόγησης προσφορών για την 4ημερη εκπαιδευτική εκδρομή στο ΚΠΕ Άμφισσας

Σήμερα 7 Απριλίου 2017, ημέρα Παρασκευή και ώρα 13:30 π.μ., στο γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου, συνήλθε σε συνεδρίαση η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών σύμφωνα με την απόφαση έγκρισης ΑΔΑ 78ΟΕ4653ΠΣ-2Ρ9 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Δ. Ελλάδας για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής στο ΚΠΕ Άμφισσας, στις 27- 30 Απριλίου 2017, αποτελούμενη από τους:

1. Δεληγιάννη Ιωάννη, Διευθυντή και πρόεδρο της επιτροπής
  2. Βασιλάκη Σταύρο, Καθηγητή και μέλος της επιτροπής
  3. Χρονοπούλου Ειρήνη, Καθηγήτρια και μέλος της επιτροπής

Aξιολόγησε τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων Pyrgos Travel, με τιμή των 3.200 Ευρώ, ξενοδοχείο Acropole Delphi 3 αστέρων και πούλμαν 20 θέσεων, το Look ITS JOURNEY TIME Travel, με τιμή των 3.000 Ευρώ, χωρίς συγκεκριμένο ξενοδοχείο στη γραπτή προσφορά του (Μετά από επικοινωνία υπήρξε μεταγενέστερη προφορική δήλωση του ξενοδοχείου ΓΑΛΗΝΗ 3 αστέρων στην Ιτέα) και το Galanopoulos Travel, με τιμή 2.880 Ευρώ, ξενοδοχείο Acropole Delphi 3 αστέρων στους Δελφούς και πούλμαν 20 θέσεων.

Η Επιτροπή μετά από διαλογική συζήτηση και διακρίβωση των στοιχειών των ξενοδοχείων , αφού έλαβε υπόψη της τα παρακάτω:

1) την εγκύκλιο 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/Β/6-3-2017  για τις εκπαιδευτικές εκδρομές του Υπ. Παιδείας

2) την προκήρυξη της εκδρομής και τα ζητούμενα σε αυτήν

Απορρίπτει το Look ITS JOURNEY TIME Travel λόγω υψηλότερου τιμήματος

Απορρίπτει το Pyrgos Travel λόγω υψηλότερου τιμήματος

και αποφασίζει να επιλέξει το τουριστικό πρακτορείο GalanopoulosTravel με το πούλμαν των 20 θέσεων, το ξενοδοχείο Acropole Delphi 3 αστέρων στην τιμή των 2880 Ευρώ διότι η προσφορά ήταν συμβατή με τους όρους της προκήρυξης και μειοδοτούσε.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε η πράξη και υπογράφεται από τα μέλη της επιτροπής.

Παρακαλούμε να αναρτηθεί η απόφαση στην ιστοσελίδα του σχολείου προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                             ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
2. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ